O stránke

Vitajte na našom webe

akoliecitcukrovku.sk je informačno-vzdelávací portál o cukrovke, ktorému sa počas 3 rokov svojej existencie podarilo rozšíriť o témy a produkty, ktoré sú nápomocné pri liečbe cukrovky, jej symptómov a komplikácií, ktoré s týmto ochorením súvisia.

Pri písaní článkov vychádzame predovšetkým zo štúdií, ktoré sú uverejnené napríklad na ncbi.nlm.nih.gov ,ale aj z vlastných skúseností, ktorých pravdivosť sa však vždy snažíme čo najdetailnejšie preveriť.

Mnohokrát sme sa už dopočuli o spôsoboch alternatívnej liečby od ľudí, ktorí si ich nevedia vynachváliť vrátane mojej vlastnej skúsenosti a tak vznikol portál akoliecitcukrovku.sk, na ktorom sa venujeme predovšetkým alternatívnym spôsobom liečby cukrovky, ale aj klasickým spôsobom liečby, ktoré sú však nie vždy pre ľudí ľahko dostupné.

Za čas fungovania portálu sa nám diétou a odporúčaniami podarilo pomôcť ľudom s vysokou glykémiou a tým pravdepodobne aj znížiť riziká zdravotných komplikácií, ktoré s abnormálne vysokou glykémiou súvisia.

To nás motivovalo v práci pokračovať a dokonca založiť ďalší portál detoxikacnakura.sk, na ktorom píšeme o bylinkách, ich účinkoch a o všetkom, čo s touto témou súvisí.

Hodláme v našej práci pokračovať a postupne portály rozširovať o cenné rady a produkty, ktoré pomôžu ľuďom na ich ceste za dlhotrvajúcim zdravím.

Tím prisievateľov

Moje meno je Bc. Viktor Vaněček a som hlavným prispievateľom a editorom stránky akoliecitcukrovku.sk. Za roky som sa dostal od kulturistiky až k alternatívnej medicíne predovšetkým kvôli bolestiam chrbta na ktorý som “musel” užívať lieky, ktoré mi však nerobili dobre. Na poslednú chvíľu som odvolal operáciu, keďže som sa dočítal a aj dopočul od doktorky, že umelý stavec sa môže časom “odšróbovať” a tak by ma čakali veľké komplikácie.

Nakoniec mi veľmi pomohla Vŕba biela, z ktorej som si pravidelne robieval čaj proti bolesti chrbta a v neposlednom rade mi pomohol aj masér, ktorý mi rôznymi pohybmi poodstraňoval blokády v chrbtici. To bola pre mňa ďalšia skúsenosť, že nie vždy je nutné riešiť ochorenia liekmi a chodiť za doktormi.

Za dlhé roky som prečítal nespočetné množstvo medicínskych článkov, kníh, štúdií, dokonca som sa naučil rôzne fyzioterapeutické cviky a samozrejme tým, že sa zaujímam aj o kulturistiku, tak informácie o strave a jej účinkoch viem od predu od zadu.

Napísal som niekoľko kníh alebo bol ich spoluautorom ako napríklad:

 • Holistická liečba cukrovky 2. typu
 • Dia recepty
 • Chutné recepty pre diabetikov
 • Tajomstvo svalového rastu
 • Tajomstvo spaľovania tuku
 • …a taktiež som písal inštrukcie k jóga cvikom.

Okrem samotných kníh som napísal viac ako 100 článkov na témy cukrovka, naberanie svalovej hmoty, chudnutie, recepty a samozrejmosťou sú aj články o bylinkách.

V prípade, že by ste sa chceli so mnou skontaktovať, môžete tak urobiť na emaile viktorvanecek@gmail.com.

Moje meno je Nikola Koledová, som zdravotníčka a moja práca je mojím koníčkom. Okrem toho mám rada zvieratá, venujem sa rodine, mám priateľskú povahu a baví ma radiť a pomáhať ľuďom.

Volám sa Bc. Lucia Kopečná a pomáham s odbornými výrazmi na tejto webovej stránke. Zatiaľ stále študujem na Univerzite Komenského fyziológiu, ale už teraz sa snažím zapájať do rôznych projektov ako je web akoliecitcukrovku.sk a dozvedieť sa tak niečo aj nad rámec môjho štúdia.

Volám sa Viktória Hartmannová. Môj život sa točí okolo písania a zvierat. Zdravá strava, prírodné výživové doplnky a iné alternatívne spôsoby „liečby“ patria k mojim top oblastiam. Keďže sama viem, aké je to s cukrovkou žiť, veľmi rada sa podelím o vlastné skúsenosti a vedomosti.

Ako postupujeme pri písaní obsahu

Web akoliecitcukrovku.sk je odborný portál a preto sa pri pridávaní odborného obsahu riadime prísnymi pravidlami a postupom, ktorý vyzerá nasledovne:

 1. Najprv si zvolíme tému, ktorú si dôkladne naštudujeme.
 2. Ako študovňu používame vedecké zdroje ako sú ncbi.nlm.nih.gov , care.diabetesjournals.org , ale taktiež ďalšie zahraničné weby o cukrovke ako sú napríklad diabetes.co.uk a diabetes.org a samozrejme našu obľúbenú google študovňu scholar.google.com a mnohé ďalšie overené zdroje.
 3. Napíšeme si nadpisy k ďalším pod témam ktoré súvisia s hlavnou témou, aby sme mali istotu, že pokryjeme detailne celú tému
 4. Počas písania si značíme možné miesta umiestnenie obrázkov, ktoré by čitateľovi pomohli lepšie pochopiť tému a uľahčiť čítanie článku
 5. Po dopísaní článku článok znovu prečítame a opravíme drobné preklepy a vykonáme celkovú korektúru a editáciu textu vrátane vytvorenia obsahu ku článku, aby bola zaistená jeho bezproblémová čitateľnosť
 6. Nakoniec článok kategorizujeme na základe jeho témy, pridáme do niektorých fráz odkazy na relevantné články a článok publikujeme.

Celý tento proces trvá aj niekoľko týždňov v závislosti od témy a od jej rozsahu.

Na našu stránku odkazujú známe aj menej známe webové stránky

webzdravia
tvnoviny
zdraviesk
startitup
nonstoplekaren
onlinelekaren
pravda
interez
dennikrelax

Náš obsah pomáha ďalším ľuďom pri písaní ďalšieho obsahu

Sem tam našu stránku použijú aj ako zdroj do ďalších článkov alebo do PDF dokumentov ako napríklad:

Zdroj pod článkom na modrykonik.sk – Téma o tehotenskej cukrovke

Zdroj pod témou svetový deň diabetu 2017 v PDF dokumente – Verejné zdravotníctvo v okrese Stará Ľubovňa

Svoje pôsobenie a vedomosti rozširujeme stále ďalej

Alternatívna medicína nás tak pohltila, že sme založili aj ďalší portál, v ktorom sa venujeme týmto témam:

 • Účinky byliniek a mnohých ďalších prírodných produktov
 • Ako bylinky užívať
 • Ako kombinovať bylinné zmesi
 • Štúdie zamerané na účinky byliniek a ich bioaktívne látky
 • Testovanie a recenzie zdraviu prospešných produktov

Pokiaľ vás teda zaujímajú aj témy o bylinkách a ich účinkoch na zdravie, určite nepriehliadnite naše webové stránky naturpeak.sk

Správny chod webových stránok zabezpečuje:

 • way beyond s.r.o.
  Cintorínska 2702/13, Piešťany
  Slovenská republika
  IČO: 50941313
  DIČ: 2120534218
 • info@akoliecitcukrovku.sk
 • 0944076098