Časté otázky o Fructus ligustri lucidi

Môžem užívať Fructus ligustri lucidi aj v prípade, že užívam lieky na predpis?

Fructus ligustri lucidi a mnohé ďalšie bylinky, lieky a doplnky výživy môžu nepriaznivo interagovať s ďalšími liekmi. Medzi hlavné zložky vo Fructus ligustri lucidi patri Triterpenoidy, Iridoidy, Fenoly, Fenylethanoidové glykozidy a preto sa treba poradiť s lekárom, či tieto zložky nespôsobia s vašimi liekmi nejaké nežiadúce reakcie.

Neexistujú štúdie, ktoré by potvrdili kontraindikácie Fructus ligustri lucidi s inými liekmi, avšak neodporúča sa užívať Fructus ligustri lucidi pokiaľ beriete anti-diabetické lieky, ktoré majú hypoglykemický účinok, keďže už samotná bylinka má tento hypoglykemický účinok a mohlo by tak dôjsť k hypoglykémii.

V prípade potreby je možné poradiť sa s vašim lekárom o súčasnom pití odvaru z bylinky a užívaní anti-diabetických liekov.

Môžem užívať Fructus ligustri lucidi aj ako prevenciu?

Bylinky vrátane Fructus ligustri lucidi sa často používajú aj ako prevencia. Dokonca starať sa o svoje zdravie by ste sa mali neustále a nie iba vtedy pokiaľ sa vyskytne ochorenie. Fructus ligustri lucidi sa používa aj ako prevencia pred vznikom ochorení a zdravotných komplikácií ako sú napríklad:

Kardiovaskulárne ochorenia, metabolický syndróm, osteoporóza, steatóza (stukovatená pečeň), ochorenia obličiek a samozrejme cukrovka.

Taktiež poskytuje mnohé ďalšie benefity vrátane posilnenia imunity a tvorby bielych krviniek.

Jej použitie je rozsiahle a často ju používajú aj terapeuti tradičnej čínskej medicíny.

Pre viac informácií o účinkoch Fructus ligustri lucidi navštívte prosím tento článok.

Aké je odporúčané dávkovanie Fructus ligustri lucidi?

Najčastejšie používané množstvo na prípravu odvaru je v rozmedzí 6-15 g. Všeobecne je Fructus ligustri lucidi považovaná za bylinku s vysokou mierou bezpečného užívania. Navyše sa pri testoch na myšiach a brojleroch neobjavili žiadne známky toxicity bylinky a to ani pri nadmerne vysokých dávkach.

Pre viac informácií o užívaní Fructus ligustri lucidi navštívte tento článok.

Pomáha Fructus ligustri lucidi aj pri iných ochoreniach okrem cukrovky?

Využitie Fructus ligustri lucidi je rozsiahle a okrem cukrovky sa používa na mnohé ďalšie zdravotné problémy ako sú napríklad:

  • Kardiovaskulárne ochorenia
  • Metabolický syndróm
  • Osteoporóza
  • Stukovatená pečeň (steatóza)
  • Zhoršená funkcia obličiek

Odvar z Fructus ligustri lucidi sa taktiež používa pri oslabenej imunite a na posilnenie tvorby bielych krviniek.

Pre viac informácií o účinkoch Fructus ligustri lucidi a jej aktívnych látkach navštívte prosím nasledovné odkazy:

Fructus ligustri lucidi z pohľadu modernej medicíny.

Ako vám pomôže Fructus ligustri lucidi pri cukrovke.

Ako dlho užívať Fructus ligustri lucidi?

Neexistuje presne stanovené resp. maximálne dovolené obdobie užívania Fructus ligustri lucidi, ale bežne sa považuje za dostatočné piť odvar po dobu niekoľkých týždňov, aby sa mohli účinky maximálne prejaviť.

Ako chutí odvar z Fructus ligustri lucidi?

Chuť je dôležitá vlastnosť, na ktorú sme pri výbere vhodnej bylinky taktiež mysleli. Testovali sme 7 čínskych byliniek s potenciálnymi účinkami na zmiernenie cukrovky z ktorých iba jedna (Fructus ligustri lucidi) chutí naozaj dobre. Fructus ligustri lucidi má vynikajúcu chuť, ktorá sa skladá zo sladkej a mierne horkej chuti. Navyše odvar pripomína chuť “bežného” ovocného čaju, takže si nemusíte zvykať na niečo atypické.

Je vhodné užívať Fructus ligustri lucidi aj počas tehotenstva a dojčenia?

Fructus ligustri lucidi a mnohé ďalšie bylinky, lieky a doplnky výživy sa všeobecne nedoporučujú užívať počas tehotenstva a ani počas dojčenia.

Keďže neexistujú vedecké dokumenty o bezpečnom užívaní Fructus ligustri lucidi počas tehotenstva, neodporúča sa bylinku počas tehotenstva a dojčenia užívať.

V prípade potreby sa o užívaní počas tehotenstva poraďte so svojim lekárom.

Môžu užívať Fructus ligustri lucidi aj deti?

Bezpečnosť užívania Fructus ligustri lucidi deťmi nie je známa, avšak mnohé bylinky tradičnej čínskej medicíny bežne užívajú aj deti a dokonca niektorí lekári ich aj sami deťom predpisujú.

V porovnaní s liekmi sú nepriaznivé účinky byliniek zanedbateľné a ich bezpečnosť užívania je všeobecne na veľmi vysokej úrovni. Hoci čaje bežne každý kupuje v obchodoch aj pre deti a ani nás nenapadne myslieť na možné nepriaznivé účinky, najlepšie spravíte, ak sa poradíte pred užívaním akejkoľvek bylinky so svojim lekárom a to platí samozrejme aj v prípade, pokiaľ by ste chceli bylinku pre vaše dieťa.

Ako skladovať Fructus ligustri lucidi?

Fructus ligustri lucidi môžete od nás získať v kvalitných uzatváracích vreckách ktoré uchránia bylinku pred vlhkosťou a ďalšími vonkajšími nepriaznivými vplyvmi.

Vo všeobecnosti skladujte bylinku v dobre vetranom, suchom a tmavom prostredí.

Kde je možné kúpiť Fructus ligustri lucidi?

Fructus ligustri lucidi môžete získať priamo u nás v ochrannom uzatvárateľnom vrecku. Taktiež poskytujeme množstevné zľavy už od 3. balenia a každé 6. balenie máte zdarma. Náš dodávateľ je vyštudovaný terapeut tradičnej čínskej medicíny a preto u nás získate maximálnu kvalitu produktu.

Posilnite organizmus prírodným spôsobom

VYSKÚŠAJTE AJ VY SILU TRADIČNEJ ČÍNSKEJ MEDICÍNY

Potešte seba alebo svojich blízkych a získajte balenie Fructus ligustri lucidi teraz za akciovú cenu iba 19.90 €

Leave a comment