Ako pomáha Fructus ligustri lucidi pri cukrovke

Fructus ligustri lucidi je jedna z najpoužívanejších byliniek v tradičnej čínskej medicíne, ktorá sa už viac ako 1000 rokov používa pri rôznych zdravotných problémoch.

Každá bylinka s pozitívnymi účinkami pre naše zdravie obsahuje rôzne látky, ktoré účinkujú na viac zdravotných komplikácií. Na vymenovanie aspoň zopár vedecky zdokumentovaných účinkov bylinky Fructus ligustri lucidi patria tie, ktoré pomáhajú pri cukrovke (komplex účinkov ku ktorým sa o chvíľu dostaneme), osteoporóze, tumoroch, stukovatenej pečeni (steatóze), hyperlipidémii a poruchách metabolizmu lipidov.

Na Fructus ligustri lucidi sú robené mnohé dôverihodné štúdie, takže nie je pochýb o jej pozitívnych účinkoch pri liečbe cukrovky a mnohých ďalších komplikácií.

Všetky pozitívne účinky bylinky Fructus ligustri lucidi pri cukrovke, o ktorých sa už o chvíľu môžete dočítať na tejto stránke sú dosiahnuté vďaka bioaktívnym látkam – triterpenoidy, iridoidy, fenolové glykozidy a fenoly.

Detailnejšie sa môžete o týchto bioaktívnych látkach a o ich účinkoch dočítať v článku Fructus ligustri lucidi z pohľadu modernej medicíny.

Fructus ligustri lucidi a jej Anti-diabetický efekt

Fructus ligustri lucidi má v medicíne veľký potenciál vďaka jej terapeutickým účinkom a môže pomôcť pri rôznych ochoreniach alebo zmiernení príznakov.

Ak odhliadneme od dedičnej príčiny vzniku cukrovky, tak cukrovka (predovšetkým 2. typ) je najčastejšie spôsobená príčinami ako je nadváha, vysoké množstvo zlého cholesterolu v krvi a viscerálny tuko, ktorý môže obmedziť produkciu inzulínu.

Čo tým chceme povedať je to, že cukrovka 2. typu, nadváha, kardiovaskulárne ochorenia a hyperglykémia sú často súvisiace zdravotné problémy, s ktorými vám Fructus ligustri lucidi dokáže pomôcť.

Tak, ako sme sa už vyššie zmienili, terapeutická hodnota bylinky Fructus ligustri lucidi tkvie v jej obsahu prospešných bioaktívnych látok, u ktorých sa ukázali pozitívne účinky proti mnohým zdravotným komplikáciám, ktoré často vedú ku vzniku cukrovky.

Fructus ligustri lucidi vám pomôže bojovať proti cukrovke hneď niekoľkými spôsobmi:

Znižuje vysokú hladinu glukózy v krvi

Medzi najdôležitejšie benefity Fructus ligustri lucidi patrí jej hypoglykemický účinok overený niekoľkými štúdiami. Tento efekt je predovšetkým dosiahnutý vďaka dôležitému Fenolovému glykozidu – salidrozid a iridoidom ktoré sú obsiahnuté v bylinke Fructus ligustri lucidi.

Fructus ligustri lucidi taktiež funguje ako inhibítor enzýmu α-glukozidázy čím spomaľuje uvoľňovanie a absorbciu glukózy do krvi z bežnej stravy a tým znižuje hyperglykémiu po jedle.

Triterpenoidy, ktoré majú tento inhibičný efekt sú kyselina oleanolová a kyselina ursolová.

Zlepšuje inzulínovú citlivosť

Triterpenoidy a fenoly zlepšujú prirodzenú sekréciu inzulínu a inzulínovú citlivosť, čím bude organizmus schopný efektívnejšie využiť glukózu. Pokiaľ bunky nereagujú na inzulín dostatočne, nadmerné množstvo glukózy ostáva v krvi a tento stav sa nazýva inzulínová rezistencia. Medzi vysokou hladinou LDL cholesterolu, triglyceridov a inzulínovou rezistenciou existuje veľká spojitosť.

Fructus ligustri lucidi pomáha znižovať vysokú hladinu LDL cholesterolu a triglyceridov vďaka obsahu triterpenoidov a fenolov a tým pomáha zlepšiť citlivosť buniek na inzulín.

Ochraňuje kardiovaskulárny systém

Fenolový glykozid – salidrozid a Iridoidy obsiahnuté vo Fructus ligustri lucidi chránia kardiovaskulárny systém svojimi anti-oxidačnými a proti-zápalovými účinkami.

Salidrozid zvyšuje vaskulárnu vazodilatačnú kapacitu čo v skratke znamená, že bojuje proti zúženým cievam a podporuje ich priechodnosť.

Salidrozid taktiež pomáha pri liečbe a prevencii ischemicko-reperfúzneho poškodenia myokardu inhibíciou (potlačením) nadmerného množstva prozápalových cytokínov.

Znižuje zápaly

Mnohé zápalové procesy hrajú pri vzniku cukrovky a jej zhoršovaní významnú úlohu.

Zápaly sa pri cukrovke tvoria hlavne v dôsledku vysokej hladiny lipidov a glukózy a to napríklad vo vnútri ciev.

Tieto zápaly – infekcie tiež podporujú hromadenie plaku, ktorý môže viesť buď k postupnému upchávaniu ciev alebo k tvorbe krvných zrazenín, ktoré následne môžu cievy upchať.

Iridoidy a salidrozid vo Fructus ligustri lucidi sú silné antioxidanty a ich protizápalové účinky hrajú významnú úlohu pri liečbe cukrovky a príbuzných ochorení.

Znižuje hladinu inzulínu nalačno

Vysoká hladina inzulínu nalačno často súvisí s cukrovkou 2. typu (alebo s prediabetes) a príčinou je inzulínová rezistencia, z dôvodu ktorej si pankreas kompenzuje zhoršenú absorpciu glukózy do buniek zvýšenou produkciou inzulínu.

Podľa štúdie, ktorá trvala od roku 2003 do 2008 bolo zistené až 5x väčšie riziko vzniku metabolického syndrómu u ľudí s vysokou hladinou inzulínu.

Nedávne štúdie potvrdili efektívnosť Fructus ligustri lucidi na zníženie vysokej hladiny inzulínu nalačno čo značí zvýšenie inzulínovej citlivosti a teda efektívnejšie využitie glukózy.

Reguluje metabolizmus lipidov

Nedávne výskumy potvrdili efektívnosť Fructus ligustri lucidi pri regulácii množstva lipidov vrátane zníženia peroxidácie lipidov – proces, ktorý vedie k poškodeniu buniek a tkaniva.

Fructus ligustri lucidi taktiež znižuje vysokú hladinu proteínu SREBP-1c, ktorý podporuje tvorbu lipidov v metabolicky aktívnom tkanive vrátane pečene a ktorého vysoká hladina (z dôvodu inzulínovej rezistencie) môže viesť k stukovatenej pečeni.

Správna regulácia množstva lipidov má priamy efekt na podporu liečby cukrovky a súvisiacich komplikácií vrátane zužovania ciev tukovým plakom.

Ďalšie dôvody, prečo užívať Fructus ligustri lucidi

Fructus ligustri lucidi je bylinka, ktorú okrem diabetikov využijú aj ľudia s mnohými inými zdravotnými ťažkosťami. Jej využitie je pestré a pridáva sa do rôznych bylinných zmesí, piluliek, doplnkov výživy a mnohých ďalších produktov. Fructus ligustri lucidi má taktiež pozitívny účinok na mnohé iné zdravotné problémy a používa sa aj pri:

NN

Vysokom krvnom tlaku

NN

Osteoporóze

NN

Ochoreniach pečene

NN

Zhoršenej imunite

NN

Ochoreniach obličiek

NN

Nízkej tvorbe bielych krviniek

…a má niekoľko ďalších špecifických účinkov medzi ktoré patrí antivirálny efekt proti Hepatitíde typu C.

Fructus ligustri lucidi teraz ešte výhodnejšie vďaka darčekovým baleniam a množstevným zľavám

Posilnite organizmus prírodným spôsobom

VYSKÚŠAJTE AJ VY SILU TRADIČNEJ ČÍNSKEJ MEDICÍNY

Potešte seba alebo svojich blízkych a získajte balenie Fructus ligustri lucidi teraz za akciovú cenu iba 19.90 €

Leave a comment